Први кораци – школски лист Костиних ђака и наставника

Поводом 56 година постојања наше школе представљамо још један број нашег школског листа Први кораци.

И овога пута бележимо наше мисли и размишљања. Извештавамо вас о новим пројектима у нашој школи и делимо са вама нашу визију будућности.

Први кораци (лист Костиних ђака и наставника)

Обележавамо 56 година постојања

Поштовани ученици, запослени, родитељи!

Дочекали смо још један заједнички празник – Дан наше Школе. Годину дана старија, наша школа, „Коста Трифковић“, чува и негује младалачки, радознали, истраживачки дух захваљујући енергији својих ученика и труду који сви запослени улажемо у заједничко образовање и васпитање ученика. На том, нама најважнијем послу на свету, суочавамо се са бројним искушењима и изазовима, и трудимо се да на њих спремно одговоримо.

Вођени смо, пре свега, жељом да наши ученици постану добри људи. Подстичемо их да се  образују, да откривају и развијају своје потенцијале и да се на том тешком путу никад не предају.

Пандемија која је прошла, научила нас је, да све своје снаге ставимо у службу очувања здравља. Схватили смо колико је важно да свако од нас чини све што је у његовој моћи како би заштитио себе и своје ближње.

Упркос изазовима, наши ученици су показали да су спремни да уче и побеђују и у новонасталој ситуацији. Ђаци наше школе у протеклом периоду, остварили су изузезне резултате на свим нивоима такмичења!Поносни смо на освојених петнаест Видовданских награда!

Основна школа „Коста Трифковић” угостила је ученике из Белгије, Италије, Шпаније и Француске у оквиру пројекта “Sol Arts” који се спроводи захваљујући Erasmus+програму.

Имали смо задовољство да ученике  и наставнике, наше госте, повежемо са нашим ђацима који су им били домаћини. Овај пројекат, повезао је ОШ „Коста Трифковић” са представницима италијанског, шпанског и француског института, као и конзулом амбасаде Белгије.

Моја порука ученицима, због којих школа „Коста Трифковић” поносно постоји 56 година, гласи:  Срећан вам Дан школе!. Будите добри другари и негујте пријатељства – нека од њих ће, можда, трајати  вечно.

Верујте учитељима, наставницима и родитељима када вам говоре колико је образовање значајно!  Свестрано образовање је – сликовито речено – прави лек против бројних болести, проблема и досаде. Тражите појачну помоћ и подршку својих учитеља, наставника и стручних служби, када вам је то потребно. Не дозволите да савремена средства модерне технологије, замене прави живот и дружење.

Развијајте своје способности и радите на себи. Нека то буде ваша мисија у Основној Школи „Коста Трифковић“.  Уживајте у садашњости и припремајте се за будућност.

Срећан Дан Школе!                                                                                                     Директор Срђан Пришић