Школска слава – Свети Сава

Драги ученици, наставници и родитељи, радници наше школе, данас прослављамо Школску славу – Светог Саву – Дан духовности – Савиндан.

Овај празнични дан посвећен је једној од најважнијих историјских личности, утемељитељу образовања, државности и верске културе у Србији, првом архиепископу, законодавцу, књижевнику и просветитељу.

Животно дело Светог Саве вишевековна је цивилизацијска вредност – не само што је поставио правне и духовне стубове државности и савременог школства, него је у друштвено-хуманитарним областима здравства и социјалне заштите био визиона, покретач и оснивач.

Њему посвећен празник, прилика је да се осврнемо на поменуте темеље, али и да погледамо у нашу будућност. Истрајност на путу даљег усавршавања образовног система јесте прави начин да достојно наставимо најбоље просветитељске традиције.

Наша школа се у свом раду прилагођава свим променама савременог друштва. Наставници и учитељи се стручно усавршавају како би могли да задовоље потребе својих ученика и припреме их за реалан живот у будућности, где их чекају честе промене занимања.

А најбољи начин да предвидите своју будућност јесте да је сами створите. У нашим рукама, у рукама наставника и учитеља налази се будућ ност свих нас.

У двадесет и првом веку, главно оружје којим човек може да се брани и да осваја, да влада и да служи, да ствара и да дише, јесте знање.

Драги моји ученици и поштоване колеге, желим да смело и храбро наставимо да корачамо на путу ка стицању и ширењу знања.

Уз најбоље жеље, срдачно вам свима честитам школску славу – Савиндан.

директор школе,

Срђан Пришић