62. „Змајеве дечије игре“, празник културе Новог Сада

Данас су ученици IV5 са учитељицом Надом Шушак у оквиру 62. Змајевих дечијих игара посетили дечије одељење градске библиотеке и имали прилику да се друже са истакнутим писцима за децу нашег времена.

Слушали су стихове, занимљивости из живота писаца и упознали се са књигама за децу које је написао Слободан Станишић и његови истакнути гости.

У пријатној атмосфери, ученици наше школе имали су прилику да се друже са писцима и да упознају културну традицију нашег града. Заинтересовани ученици који пишу сопствене песме имаће прилику да на темељу ове снажне мотивације своје радове објаве у нашем школском листу „Први кораци“.

Да подсетимо да се „Змајеве дечије игре“ настављају и ове године се из Змајеве куће у Сремској Kаменици, која је Спомен музеј још од 1933. године, и то на 30 локација где ће бити одржано преко 120 програма за децу и младе. Нови Сад и околина угостиће до краја недеље 7.000 младих и деце и 40 писаца.