Техника и технологија у настави наше школе

На часу Технике и технологије, ученици V разреда, имали су прилику да практично раде са Micro Bit рачунарима.
Ученици су кроз практичан рад, програмирали редослед укључивања лед диода, исписивање слова и бројева на дисплеју, мерење температуре, случајан избор бројева на дисплеју и откривали многе друге занимљиве могућности Micro Bit мини рачунара.
Захваљујемо се на несебичној подршци Градској библиотеци из Новог Сада, од које смо добили комплете Micro Bit рачунара у оквиру пројекта „Дигитални грађанин“ који је подржан од компаније Гоогле.
Такође, велико хвала Љиљани Kосијер која нам је демонстрирала могућности Micro Bit рачунара.

Наставник Дејан Станић је координатор ових активности.

„Жива библиотека“ те позива да постанеш њен члан!

Дана 09.06.2019. године од 13:00-17:00 часова у нашој школи одржаће се активност „Живе библиотеке“, у склопу Ерасмус – КА2 стратешког партнерства за иновације, у циљу увођења неформалних метода у образовање.

Покренимо једни друге у подизању еколошке свести

У току другог полугодишта школске 2018/2019. године, ученици првог разреда су почели акцију сакупљања секундарних сировина у циљу подизања свести о важности очувања природе.
Идеја је уследила непосредно након неформалног разговора о превеликој количини бачених пластичних флаша и чепова у околини школе и школском дворишту. Учешће наше школе у пројекту „За чистије и зеленије школе у Војводини је био“ један од окидача да се нешто промени на боље.
Циљ ове акције је био очување природе и развој свести код ученика, да својим начином понашања и односа према природи допринесу чистоћи, здрављу и задовољству у лепоти околине у којој деца бораве, уче и играју се.

Учитељица Наташа Максић, је са учитељима Драганом Ајдићем и Тамаром Јовичић чији је пројекат,, Пластика није научна фантастика“ урађен у току првог полугодишта ове школске године и одобрен од Покрајинског секретаријата за образовање, а у циљу оссвешћивања о негативним последицама прекомерне употребе пластике, веома активно чцествовала у прикупљању, сортирању и одлагању пластичног материјала.

У акцији је много помогла мајка наших ђака, Милена Јаничић, која несебично помаже око превоза прикупљене амбалазе до складишта за рециклирање. Од прикупљеног новца ученицима су за сада купљене лопте, које су им биле потребне, а акцију ћемо спроводити и даље, укључујуци све ученике нижих и виших разреда, уз сарадњу са волонтерским клубом, који је оформљен у оквиру пројекта Еразмус+, како би се подигла еколошка свест ученика виших разреда, а и у оквиру еколошке секције коју организују учитељи у школи.

Хвала свима који су се укљуцили у акцију, као сто су куварице које воде рачуна о одлагању пластичне амбалаже у трпезарији као и техничком особљу, које се труди да сортира отпад како би помогли у рециклажи и учествовали у еколошкој акцији ученика и наставника.
Успешна акција ,,Покренимо једни друге у подизању еколошке свести “ се наставља.