Приредба поводом Међународног дана жена

Међународни дан жена или, колоквијално, 8. март (Осми март), дан је посвећен женама и слави се сваке године широм света. Овај дан је настао као дан борбе за женска људска права односно дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца.

Тим поводом у контексту културне и јавне деалтности школе, професор др Слободан Вулетић је обележио овај дан са ученицима I3 одељења, пригодном свечаношћу за мајке, баке и тетке ученика из тог одељења.

Под слоганом „Равноправност и једнакост“ дечаци и девојчице су својим рецитацијама, глумом и песмом, на уметнички начин исказали своје креативне и културне потребе, као и лепо васпитање, указујући овом приликом на значај поштовања и уважавања права свих жена. „Знање и морално васпитање“ су темељи здравог друштва и то је професионални кредо професора др Слободана Вулетића.