Обавештење поводом уписа првака за школску 2020/2021. годину

Поштовани родитељи,

Од школске 2004/2005. имате могућност да бирате школу за своје дете. Ако станујете на територији која не припада ОШ „Коста Трифковић“ можете уписати своје дете у нашу школу тако што ћете поднети школи молбу за упис у периоду до 1. фебруара 2020. године. Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, а у складу са просторним могућностима.

Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју наше школе а пријављивање ове деце ће почети, као и ранијих година, од 1. априла 2020. године.

Упис у први разред је обавезан за децу која до септембра 2020. године пуне од 6,5 до 7,5 година. Ове школске године обавезан је упис за децу рођену 2013. године и децу рођену до краја фебруара 2014. године.

Родитељи чија су деца рођена у периоду од 1. марта 2014. до 31. августа 2014. године, уколико желе превремени полазак детета у школу, пријављују га за проверу психофизичких способности за упис у први разред. Проверу зрелости за полазак у школу врши психолог школе предвиђеним тестовима.

Прилог који можете скинути и попунити молбу:

Molba za upis prvaka

До 1. фебруара 2020. године очекујемо само родитеље који имају пребивалиште ван подручја наше школе, а од 1. априла 2020. године и све остале са нашег терена.

Ако су Вам потребне додатне информације можете погледати сајт школе, позвати нас телефоном или посетити.

Хвала Вам што сте одабрали баш Основну школу „Коста Трифковић“ за своје дете.