Птице – нови станари наше школе

У склопу пројекта „За чистије и зеленије школе у Војводини“, наша школа се одазвала акцији имплементације кућица за птице станарице у школском парку.

Тим поводом су студенти волонтери испред Друштва за заштиту птица Србије посетили нашу школу у пролећној акцији и поставили две кућице за птице станарице. Одржана је и едукативна радионица за ученике трећег разреда на тему заштите животињског света, у сарадњи са учитељима и другим стручњацима.

Наша школа је тиме добила куће за нове станаре који посећују школски парк, због лепог зеленила и обиља хране.

Студенти ПМФ-а објашњавају значај постављања кућица на дрвећу.

Постављање кућице уз асистенцију професора биологије Даниела Димитријевића и др Слободана Вулетића, координатора пројекта за нашу школу у присуству ученика трећег разреда и учитељице Мире Кулашиновић.

Постављање друге кућице за птице, уз предавање о значају посматрања птица и начина живота младунаца у градовима.

Природа се најбоље упознаје посматрањем и проучавањем, уз  неговање љубави према биљкама и животињама од најранијих школских дана.